1. princip působení:Produkce energie v buňce

Andulace vytváří elektrické mikroproudění, která podněcují tvorbu ATP (adenosintrifosfátu). ATP biochemici označují také jako „energii života“ . Tato energie se ukládá do všech buněk, Stimuluje regenerační proces a působí enormně povzbudivě na výkonnost těla.

2. princip působení:Překrytí signálů bolesti

Andulace umožnuje neurofyziologické a hormonální překrývání signálů bolesti. V první instanci aktivuje pozitivní signály v našem těle, které potlačují negativní signály bolesti. Tímto překrýváním obdrží náš mozek stále více pozitivních signálů. Výsledkem je výrazné zmírnění bolesti.
V druhé instanci se andulace při pravidelném použití postará o uvolnění endorfinů. Tyto jsou všeobecně známy jako tělu vlastní prostředek proti bolesti.

3. princip působení:Aktivace cirkulace krve

Řada zdravotních potíží vzniká nedostatečným prokrvením. Naše krev se stará o dostatečné zásobení těla výživnými látkami. V případě nedostatečné cirkulace krve je tento proces narušen, dostavuje se unavenost a onemocnění. Proudění zdravé a nemocné krve je velmi rozdílné. Krvinky v nemocné krvi jsou slepené a scvrklé . Tímto ztrácejí na vitalitě a schopnosti do těla transportovat výživné látky. Andulace uvádí tok krve do pohybu a odděluje slepené krvinky od sebe. Tímto docílí podstatného zlepšení průtoku krve a potřebného navýšení zásobování výživnými látkami.
Výsledkem je jednoznačná skutečnost: cítíme se zdravěji.

Špatná cirkulace krve Cirkulace krve po 15 minutách aplikování Andullace

Studie: The influence of ANDUMED programmes on microcirculation in the human cardiovascular system (Prof. Dr. Ing. habil. M. Krauß et al.)

4. princip působení:Uvedení do pohybu uvolňujících mechanizmů

Tělesné uvolnění

Namáhavá činnost, často ve spojení s psychickou zátěží vede k napětí svalových tkání. To nezůstává bez následků, svaly nejsou dostatečně zásobovány výživnými látkami. Andulace zde pozitivně působí na rozšíření cév a prokrvení svalových tkání. Výživné látky se tímto opět dostávají do svalů a eliminují svalová napětí.

5. princip působení:Stimulace lymfatického systému

Lymfa je nejen pevnou součástí imunního systému, podílí se rovněž podstatnou částí na odstranění zbytků látkové výměny. Pravidelná stimulace se stará o stabilitu imunního systému a dobře fungující látkovou výměnu.